הטבע בנשמתי

הטבע בנשמתי


בדיוק חזרתי מטיול קצר בטבע. אני נוהג מדי פעם לטייל לבדי או בחברת הכלבה של אחותי, לינדה. ההרגשה נפלאה ביותר. הרי אם נעצור לרגע ונשים לב, נראה שרוב הזמן כולנו רצים מפה לשם ללא הפסקה, לעבודה, ללימודים, לסופר או לקניון – לכל מקום כמעט מלבד אל הטבע. דווקא למקום הנצרך ביותר לשלווה הפנימית שלנו, אנשים ממעטים ללכת. אולי כי הם לא רגילים? אולי כי אין מקום כזה ליד הבית? אולי אין זמן? ואולי אחר כך?
אבל זה אף פעם לא מגיע…
ובעצם, לכל דבר אפשר למצוא תירוצים, אבל ברגע שאדם ירגיש איזה תענוג זה לטייל בטבע, אני מאמין שהוא יבין כבר לבד למה זה כל כך חשוב. זו הרגשה מדהימה ונפלאה כל כך! השמיים הכחולים והאין-סופיים מעליך, דשא ירוק ורענן מתחת לכפות רגליך, הציפורים שרות להן בהנאה והשמש הנעימה מלטפת את
פניך שוב ושוב.

זה רק אתה ובורא עולם! ולכמה רגעים אתה מתחיל לנשום עמוק ולהירגע מקצב החיים המטורף. אתה מתחיל להבין מה אתה רוצה מעצמך ולאן אתה רץ כל היום ללא הפסקה. ופתאום אתה נמצא לבד, לבד עם עצמך, ואתה שומע את הקול הפנימי שבך אומר: איזה כיף תחושת השלווה הזו! סוף-סוף קצת שקט ורוגע נפשי! אחרי מה אני רץ כל היום? מה התכלית שלי בחיים? מה הייעוד שלי?
ואם באמת תרצה תשובות, הן לא יאחרו להופיע!
והדבר החווייתי ביותר הוא הרעננות החדשה שיש בנפש. לפתע כולך מרגיש רענן ומלא חיוניות ושמחה, ממש כמו לטבול במים קרירים ביום קיצי חם.
הטיול הקצר בטבע זהו זמן איכות בינך לבין עצמך. פשוט לעצור הכול, לשים את העולם על השהיה ולהודות לבורא עולם על הכול – על החיים שלנו, על המשפחה שלנו, על הבריאות שלנו, על השפע שהוא מרעיף עלינו! כל הבגדים, הנעליים, הבשמים, האוכל. כל אחד יודה על מה שה' נתן לו, ולכמה רגעים קטנים של אושר נרגיש שיש לנו הכול ולא חסר לנו כלום!
כמה שהטבע יכול לתרום לסיפוק האישי שלנו, ממש ספא מפנק לנפש! מסביבך אתה רואה רק דשא, עצים ופרחים, והשמיים המרגיעים והאין-סופיים מעליך, הרוח הנעימה מלטפת את פניך והכול נראה כל כך מושלם פתאום!
אני יכול להעיד שעבורי זו הרגשה של כניסה לחלום, ולפעמים דווקא ההנאות הקטנות הן בעצם הגדולות ביותר! אנחנו רק צריכים לפקוח את העיניים ולשים לב לכל היופי שיש מסביב, ואז נבין שהאושר ושלוות הנפש הזאת שכולם מחפשים ללא הפסקה,
ממש נמצאים מתחת לאף שלנו!
אני מזמין אותך לנסות זאת!
קבע לך זמן קבוע שבו תטייל לבדך בטבע, בפארק ליד הבית, או אפילו תלך ברחוב במקום שקט. ובכל אופן אם אין לך אפשרות כזאת, צא החוצה או למרפסת ותתבונן בכוכבים למשך רבע שעה ויותר, תתנתק מהכול, תעצור את השגרה ותתחבר לעצמך, ותתחיל להרגיש נפלא!

תהיה חבר של עצמך, תאהב ותקבל את עצמך, ולעולם לא תרגיש לבד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

AllEscort